Ve škole je 23 tříd 1. - 9. ročníku. Součástí školy je i školní družina, která má 5 oddělení.
Stravování zajišťuje soukromá jídelna ANJA v budově školy.

Rozvržení vyučovacích hodin:

0.hodina 7.05 – 7.50 5.hodina 11.50 – 12.35
1.hodina 8.00 – 8.45 6.hodina 12.45 – 13.30
2.hodina 8.55 – 9.40 7.hodina 13.40 – 14.25
3.hodina 10.00 – 10.45 8.hodina 14.35 – 15.20
4.hodina 10.55 – 11.40 9.hodina 15.20 – 16.05
  • Přípravné zvonění před vyučováním: 7.55 a po velké přestávce: 9.55.
  • Vchody jsou oddělené.
  • Po 7.50 zůstává otevřený pouze hlavní vchod v prostoru u vrátnice.
  • Po přípravném zvonění jsou všichni žáci ve třídách a na svých místech.
  • Příchod do školní družiny se řídí vlastním režimem.
  • Šatny zamyká školník, při příchodu žáků do šaten je odemyká doprovázející vyučující.

Učebny zamykají vyučující po poslední hodině vyučování třídy, případně při přechodu do odborných učeben. O zamknutí požádá vyučujícího služba ve třídě. Odborné učebny zamykají příslušní vyučující po skončení vyučovací hodiny v konkrétní učebně. Před odchodem žáků vyučující zajistí pořádek ve třídě. Odchod do šaten je vždy za doprovodu učitele a to až k šatně.

Dohled nad žáky vykonávají všichni pracovníci školy po celou dobu svého pobytu ve škole. Žákům není dovoleno v době vyučování svévolně opouštět budovu školy. Pro jednotlivé prostory jsou určeni garanti dohledu rozpisem. Pracovníci školy dbají na dodržování bezpečnosti při pobytu žáků ve škole, třídách i chodbách.

Žákům je umožněna pohybová aktivita o přestávkách, o hlavní přestávce i ve sportovním areálu, při dodržení všech bezpečnostních podmínek. V době přestávky před odpoledním vyučováním mohou žáci opustit budovu pouze po předcházejícím písemném souhlasu rodičů. V opačném případě jsou povinni se zdržovat v přízemí školy ve vestibulu, kde je přítomen pedagogický dohled. Opuštění budovy je v tomto případě považováno za porušení školního řádu. Výtah používají žáci se zdravotními důvody a to vždy v doprovodu další určené osoby (asistenta).